BURALARDAYIM

Buralardaymışım. Uzaklaşmışım sanıyordum ben olmaktan, sevmekten , gülmekten , şanstan. Ebedi bir şanssızlığın içerisinde çırpınıyorum sanıyordum. Öyle değilmiş. Biz buralarda bir yerlerde dimdik durmaya devam ediyormuşuz. Sevmeyi yüreğimizden atmamışız hiç , şans çokta önemli değilmiş sanki güçlüymüşüz biz. Buralardaymışız yani hala.

Sonra neleri mi fark ettim ?

Bu sabah güneş doğdu mesela. Çiçeklerle dolu balkonumda kemiklerime kadar ısındığımı hissettim. Çiçeklerimden gelen o tertemiz kokuyu fark ettim. Balkonda ne kadar güzel kahvaltı yapıldığını fark ettim. Ve buna gülümsedim. Böyle bir mimiğim olduğunu hatırladım. Ben gülümseyince kardelen sarmaşığı bile sanki bana tatlı bir göz kırpmış gibi geldi. İnanılmaz şeyler. Bunların hiç biri dün yoktu. Güneş tam gününü buldu doğacak ! Sevgiyi yürekte taşımanın çoğu zaman beyinde ve yanında taşımaktan daha hafif geldiğini anladım bugün. Terk etmekte her zaman terk etmek değilmiş. Söze bak ! Güneş iyi ki tam da bugün doğmuş !

Ben buralardaymışım. Bunca zaman yokluğunun arasında varlığımı kaybetmişim. Seni bulurum , toparlanır ve güneşin doğmasını bekleriz derken elimde patlayan bir sevgi olmuş bunca zaman. Bende yüzümü hiç güneşe dönmemişim ki sensiz doğmasın diye. Ki minik bedenim bunu kaldırmaz sanıyordum. Ama çok güzel ısındım. Bana kızma. Senden uzağa gidişlerim , bir adım ötende duramayışım üzmesin artık seni. Kalbime de güneş doğdu. Seni her zamankinden daha net görüyorum artık. Sadece senin fırtınalarının oraya dokunmasına izin vermeyeceğim gerçeğine alışman gerekiyor.

Buralardayım. Güçlüyüm. Kalbim bir elmas gibi parlıyor . Terk etmenin terk etmek olmadığını yaşayarak göreceğiz beraber. Seni güzel sevebilmenin yöntemini bulduğum için teşekkür edeceksin bir gün bana. Şimdi seninle hiç bilmediğimiz bir yolculuğa daha çıkacağız. Bu sefer ayrı yollardan devam edeceğiz. Yol bizi ne kadar uzaklaştırsa da bir şekilde geriye dönüp baktığımızda bir zamanlar aynı yolu yürüdüğümüzü hatırlayacağız. Ne kadar engebeli ne kadar çamurlu , tuzaklarla , bataklıklarla dolu o yolda bir şekilde birbirimize sarıldığımızı hatırlayacağız. Bunun gücü ile seni serbest bırakıyorum. Sana kızdım mı ? Yoo kızmadım. Bir gün yollarımız birleşecek. Ama o güne kadar Hoşça kal …


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s